| User | ilfs013 |
| Upload Date | March 23 2026 01:23 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. TUF GAMING B760M-PLUS WIFI D4 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-13700 |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 24 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.09 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5087 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2394 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Vulkan Information | |
|---|---|
| Device Name | NVIDIA GeForce RTX 3060 |
| Vulkan Score | 96956 | |
|---|---|---|
|
Background Blur
|
53895
223.1 images/sec |
|
|
Face Detection
|
34825
113.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
123019
3.83 Gpixels/sec |
|
|
Edge Detection
|
140149
5.20 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
113565
4.95 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
25275
996.4 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
366891
348.8 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
229158
10085.4 FPS |