| User | banan911 |
| Upload Date | March 23 2026 12:56 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.3 |
| Model | iPad mini (6th generation) |
| Model ID | iPad14,2 |
| Motherboard | J311AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 2.92 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 3.77 GB |
| Metal Information | |
|---|---|
| Device Name | Apple A15 GPU |
| Metal Score | 20704 | |
|---|---|---|
|
Background Blur
|
8277
34.3 images/sec |
|
|
Face Detection
|
15409
50.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19716
613.5 Mpixels/sec |
|
|
Edge Detection
|
22571
837.3 Mpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
19754
860.7 Mpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
7283
287.1 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
70507
67.0 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
58654
2581.4 FPS |