| User | Chili24 |
| Upload Date | March 22 2026 01:06 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | LENOVO 82Y5 |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | Zrwnowaony |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 7840HS with Radeon 780M Graphics |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 116 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5102 MHz |
| Package | Socket FP8 |
| Codename | Phoenix |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.19 GB |
| Transfer Rate | 798 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Platform Name | AMD Accelerated Parallel Processing |
| Device Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Device Name | gfx1103 |
| Board Name | AMD Radeon(TM) 780M |
| Compute Units | 6 |
| Maximum Frequency | 2700 MHz |
| Device Memory | 6.20 GB |
| OpenCL Score | 30080 | |
|---|---|---|
|
Background Blur
|
18531
76.7 images/sec |
|
|
Face Detection
|
10737
35.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
27957
870.0 Mpixels/sec |
|
|
Edge Detection
|
30663
1.14 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
28247
1.23 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
10287
405.5 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
116309
110.6 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
116264
5116.9 FPS |