| User | FreeMenard |
| Upload Date | March 21 2026 11:09 PM |
| Views | 5 |
| Notes | CPU: 4.2GHz 1.310v 2133 2T GPU: 2100/1800/1200 MPL Fan / |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | MSI MS-7850 |
| Motherboard | MSI Z97 PC Mate(MS-7850) |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-5775C |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 71 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4200 MHz |
| Package | Socket 1150 LGA |
| Codename | Broadwell |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| L4 Cache | 128 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2132 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Vulkan Information | |
|---|---|
| Device Name | AMD Radeon RX 5700 XT |
| Vulkan Score | 78633 | |
|---|---|---|
|
Background Blur
|
43968
182.0 images/sec |
|
|
Face Detection
|
30214
98.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
62502
1.94 Gpixels/sec |
|
|
Edge Detection
|
124561
4.62 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
122713
5.35 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
17113
674.6 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
332596
316.2 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
202349
8905.6 FPS |