| User | FreeMenard |
| Upload Date | March 21 2026 11:01 PM |
| Views | 7 |
| Notes | CPU: 4.2GHz 1.310v 2133 2T GPU: 2100/1800/1200 MPL Fan / |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | MSI MS-7850 |
| Motherboard | MSI Z97 PC Mate(MS-7850) |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-5775C |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 71 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4200 MHz |
| Package | Socket 1150 LGA |
| Codename | Broadwell |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| L4 Cache | 128 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2132 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| OpenCL Information | |
|---|---|
| Platform Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Platform Name | AMD Accelerated Parallel Processing |
| Device Vendor | Advanced Micro Devices, Inc. |
| Device Name | gfx1010:xnack- |
| Board Name | AMD Radeon RX 5700 XT |
| Compute Units | 20 |
| Maximum Frequency | 1935 MHz |
| Device Memory | 7.98 GB |
| OpenCL Score | 87485 | |
|---|---|---|
|
Background Blur
|
50302
208.2 images/sec |
|
|
Face Detection
|
34886
113.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
108085
3.36 Gpixels/sec |
|
|
Edge Detection
|
133560
4.95 Gpixels/sec |
|
|
Gaussian Blur
|
93237
4.06 Gpixels/sec |
|
|
Feature Matching
|
18327
722.5 Mpixels/sec |
|
|
Stereo Matching
|
325285
309.2 Gpixels/sec |
|
|
Particle Physics
|
243705
10725.6 FPS |