| Upload Date | Sun, 12 Jan 2020 16:32:54 +0000 |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 (64-bit) |
| Model | Acidanthera iMac19,1 |
| Motherboard | Acidanthera Mac-AA95B1DDAB278B95 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-8400 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Base Frequency | 2.80 GHz |
| Maximum Frequency | 4.00 GHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 3 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 3 |
| L2 Cache | 256 KB x 3 |
| L3 Cache | 9.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1333 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1074 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1427 | |
| Integer Score | 996 | |
| Floating Point Score | 1185 | |
|
AES-XTS
|
1427
2.43 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1020
5.16 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1159
54.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
959
2.70 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
945
1.11 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
938
293.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1036
56.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1013
322.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
1009
7.86 Klines/sec |
|
|
Camera
|
906
10.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1036
1.30 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1062
6579.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
995
54.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1020
7.86 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1000
24.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1818
89.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2014
27.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1299
1.04 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
965
8.65 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1060
33.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1195
46.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 5219 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5769 | |
| Integer Score | 4997 | |
| Floating Point Score | 5609 | |
|
AES-XTS
|
5769
9.83 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4835
24.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
6618
313.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3177
8.96 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
5086
5.97 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
5179
1.62 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5554
301.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4775
1.49 MB/sec |
|
|
Clang
|
5622
43.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
4865
56.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
5035
6.30 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5850
36244.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5406
297.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
5767
44.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5362
132.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
7773
381.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10905
148.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
7552
6.06 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5349
47.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3372
107.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3038
117.4 images/sec |