| User | levsin88 |
| Upload Date | Sun, 12 Jan 2020 15:20:11 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Single Language (64-bit) |
| Model | LENOVO 81D2 |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | Power saver |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 2500U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Maximum Frequency | 1.69 GHz |
| Package | Socket FP5 |
| Codename | Raven Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 7.55 GB DDR4 SDRAM 933 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 402 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 806 | |
| Integer Score | 342 | |
| Floating Point Score | 464 | |
|
AES-XTS
|
806
1.37 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
457
2.31 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
474
22.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
347
977.4 KTE/sec |
|
|
HTML5
|
179
209.6 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
279
87.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
365
19.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
346
110.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
318
2.48 Klines/sec |
|
|
Camera
|
425
4.93 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
389
487.1 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
409
2535.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
581
31.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
469
3.61 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
357
8.81 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
805
39.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
705
9.61 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
495
397.8 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
419
3.76 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
372
11.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
320
12.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 2486 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2639 | |
| Integer Score | 2269 | |
| Floating Point Score | 2929 | |
|
AES-XTS
|
2639
4.50 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2795
14.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
3793
179.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1719
4.85 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1649
1.94 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1653
517.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3138
170.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1526
486.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
2394
18.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2801
32.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2471
3.09 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4124
25551.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2167
119.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3214
24.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3334
82.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
4770
234.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6402
87.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
3551
2.85 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2972
26.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1787
57.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
997
38.5 images/sec |