| Upload Date | Mon, 20 Sep 2021 03:43:01 +0000 |
| Views | 23 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | LENOVO 82B1 |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | Energy Star |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 4800H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 2.90 GHz |
| Maximum Frequency | 4291 MHz |
| Package | Socket FP5 |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1155 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2262 | |
| Integer Score | 1019 | |
| Floating Point Score | 1265 | |
|
AES-XTS
|
2262
3.86 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
870
4.40 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1288
60.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
820
2.31 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
980
1.15 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
920
288.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1061
57.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1027
327.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
1024
7.97 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1280
14.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
825
1.03 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1238
7671.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1482
81.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1318
10.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1153
28.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1938
95.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2339
31.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1570
1.26 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1021
9.14 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
753
24.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1059
40.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 7811 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5378 | |
| Integer Score | 7560 | |
| Floating Point Score | 8760 | |
|
AES-XTS
|
5378
9.17 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7550
38.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
12299
581.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3142
8.86 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
9529
11.2 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
9232
2.89 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
8452
458.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4608
1.43 MB/sec |
|
|
Clang
|
9671
75.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
8344
96.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
7866
9.84 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
13938
86350.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
9754
536.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
11314
87.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8329
205.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
11007
540.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
16995
231.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
15619
12.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8582
76.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4077
130.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2263
87.4 images/sec |