| User | mdcoutinho |
| Upload Date | Mon, 20 Sep 2021 00:57:52 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | LENOVO 20UE0017BR |
| Motherboard | LENOVO 20UE0017BR |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 PRO 4750U |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 1.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4047 MHz |
| Package | Socket FP5 |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.23 GB DDR4 SDRAM 1569 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1088 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2126 | |
| Integer Score | 966 | |
| Floating Point Score | 1179 | |
|
AES-XTS
|
2126
3.62 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
801
4.05 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1239
58.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
782
2.20 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
926
1.09 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
869
272.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1024
55.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
972
309.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
991
7.72 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1190
13.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
696
871.2 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1180
7307.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1416
77.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1251
9.63 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1096
27.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1619
79.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2230
30.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1517
1.22 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
983
8.81 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
754
24.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
943
36.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 6335 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3873 | |
| Integer Score | 6297 | |
| Floating Point Score | 6829 | |
|
AES-XTS
|
3873
6.60 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
6687
33.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
10384
491.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2423
6.83 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
8164
9.59 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
8190
2.57 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6989
379.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3628
1.13 MB/sec |
|
|
Clang
|
8373
65.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6518
75.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4607
5.76 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
11696
72464.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
7965
437.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
9687
74.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6607
162.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9402
461.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
13208
180.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
12568
10.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6681
59.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3129
100.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1682
65.0 images/sec |