| User | mdcoutinho |
| Upload Date | Mon, 20 Sep 2021 00:54:02 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | LENOVO 20UE0017BR |
| Motherboard | LENOVO 20UE0017BR |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 PRO 4750U |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 1.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4047 MHz |
| Package | Socket FP5 |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.23 GB DDR4 SDRAM 1569 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1086 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2113 | |
| Integer Score | 969 | |
| Floating Point Score | 1167 | |
|
AES-XTS
|
2113
3.60 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
965
4.88 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1256
59.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
773
2.18 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
927
1.09 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
897
281.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
987
53.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
906
288.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
894
6.97 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1205
14.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
744
931.0 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1186
7345.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1422
78.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1261
9.71 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1086
26.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1686
82.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2154
29.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1429
1.15 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
927
8.31 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
711
22.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
928
35.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 6053 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3793 | |
| Integer Score | 5946 | |
| Floating Point Score | 6662 | |
|
AES-XTS
|
3793
6.47 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
6081
30.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
9347
442.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2328
6.56 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7004
8.22 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
7927
2.48 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6602
358.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3677
1.14 MB/sec |
|
|
Clang
|
8052
62.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6468
75.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4675
5.85 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
9790
60655.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
7716
424.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
9500
73.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6644
163.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
8998
441.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
13234
180.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
12260
9.85 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6840
61.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3116
99.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1655
63.9 images/sec |