| User | monday |
| Upload Date | Sun, 19 Sep 2021 13:52:00 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550 VISION D-P |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550 VISION D-P |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5800X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Maximum Frequency | 4840 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 64.00 GB DDR4 SDRAM 1496 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1683 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4004 | |
| Integer Score | 1440 | |
| Floating Point Score | 1822 | |
|
AES-XTS
|
4004
6.82 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1737
8.78 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1674
79.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1400
3.95 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1277
1.50 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1358
425.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1454
78.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1335
425.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
1468
11.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1320
15.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1630
2.04 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1552
9617.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1853
101.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1606
12.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1453
35.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3022
148.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3139
42.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2039
1.64 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1402
12.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1629
52.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1523
58.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 10382 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6063 | |
| Integer Score | 9995 | |
| Floating Point Score | 11940 | |
|
AES-XTS
|
6063
10.3 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
13525
68.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
14646
692.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4501
12.7 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
10642
12.5 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
11866
3.72 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
10470
568.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
7267
2.26 MB/sec |
|
|
Clang
|
12741
99.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
9122
105.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
13155
16.5 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
16779
103950.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
12200
670.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
13425
103.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10474
258.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
17476
857.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
20861
284.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
17930
14.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10795
96.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
8199
262.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3210
124.1 images/sec |