| User | picknmix |
| Upload Date | Sun, 19 Sep 2021 09:50:46 +0000 |
| Views | 14 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 20QACTO1WW |
| Motherboard | LENOVO 20QACTO1WW |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-1140G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Maximum Frequency | 4189 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.71 GB |
| Single-Core Score | 1345 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3856 | |
| Integer Score | 1165 | |
| Floating Point Score | 1316 | |
|
AES-XTS
|
3856
6.57 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1101
5.57 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1319
62.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
978
2.76 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1215
1.43 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1183
370.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1274
69.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1277
406.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
1098
8.56 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1082
12.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1135
1.42 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1231
7627.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1017
55.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1226
9.44 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1004
24.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1978
97.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2235
30.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1677
1.35 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1097
9.83 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1175
37.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1231
47.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 4162 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 9755 | |
| Integer Score | 3692 | |
| Floating Point Score | 4248 | |
|
AES-XTS
|
9755
16.6 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4116
20.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4739
224.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3198
9.02 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3005
3.53 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3443
1.08 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4036
219.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3626
1.13 MB/sec |
|
|
Clang
|
3837
29.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3513
40.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4263
5.33 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4932
30555.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3009
165.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3875
29.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3918
96.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
6424
315.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7298
99.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5550
4.46 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3523
31.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2993
95.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3088
119.3 images/sec |