| User | rbm298 |
| Upload Date | Sun, 19 Sep 2021 03:40:38 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | MSI MS-7817 |
| Motherboard | MSI H81M-P33 (MS-7817) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Pentium G3258 |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Maximum Frequency | 4000 MHz |
| Package | Socket 1150 LGA |
| Codename | Haswell |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 256 KB x 1 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 4.00 GB DDR3 SDRAM 666 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 864 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 101 | |
| Integer Score | 898 | |
| Floating Point Score | 917 | |
|
AES-XTS
|
101
176.8 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
903
4.57 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1021
48.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
802
2.26 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
794
931.9 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
920
288.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
911
49.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
951
303.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
940
7.33 Klines/sec |
|
|
Camera
|
865
10.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
728
910.9 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
968
5996.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
859
47.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
957
7.37 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
963
23.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1485
72.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1762
24.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1191
956.1 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
690
6.19 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
732
23.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
437
16.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 1628 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 197 | |
| Integer Score | 1695 | |
| Floating Point Score | 1721 | |
|
AES-XTS
|
197
343.7 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
1610
8.14 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1986
94.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1272
3.59 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1699
1.99 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1822
570.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1714
93.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1761
561.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1829
14.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1665
19.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1389
1.74 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1900
11771.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1837
101.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1899
14.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1809
44.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2486
122.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3415
46.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2605
2.09 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1335
12.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1100
35.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
723
27.9 images/sec |