| User | Warder105 |
| Upload Date | Sun, 19 Sep 2021 01:45:28 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. X570 AORUS MASTER |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. X570 AORUS MASTER |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5700G |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Maximum Frequency | 4575 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1999 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1550 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3902 | |
| Integer Score | 1289 | |
| Floating Point Score | 1722 | |
|
AES-XTS
|
3902
6.65 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1526
7.72 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1551
73.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1209
3.41 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
926
1.09 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1273
399.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1363
74.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1314
418.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
1277
9.95 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1269
14.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1539
1.93 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1519
9409.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1732
95.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1566
12.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1420
35.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2826
138.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2960
40.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1906
1.53 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1329
11.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1477
47.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1398
54.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 9979 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 9061 | |
| Integer Score | 9127 | |
| Floating Point Score | 11979 | |
|
AES-XTS
|
9061
15.4 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
12644
63.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
14420
682.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5703
16.1 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4006
4.70 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
11078
3.47 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
10640
577.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
9086
2.83 MB/sec |
|
|
Clang
|
10771
83.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
9150
106.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
12241
15.3 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
15391
95353.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
11920
655.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
12370
95.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11484
283.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
17620
864.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
22189
302.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
16756
13.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10488
94.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
8015
256.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4149
160.3 images/sec |