| User | mr_daemon |
| Upload Date | Sat, 11 Jan 2020 20:29:21 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows10 Entreprise (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B450M DS3H |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B450M DS3H-CF |
| Power Plan | Performances leves |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 3 2200G |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Maximum Frequency | 3.40 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Raven Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1496 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 745 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1570 | |
| Integer Score | 647 | |
| Floating Point Score | 819 | |
|
AES-XTS
|
1570
2.68 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
629
3.18 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
858
40.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
616
1.74 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
536
629.6 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
561
175.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
690
37.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
608
193.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
606
4.72 Klines/sec |
|
|
Camera
|
782
9.07 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
578
722.8 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
787
4878.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
939
51.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
779
6.00 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
752
18.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1349
66.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1417
19.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
961
771.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
669
6.00 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
615
19.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
588
22.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 2209 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4878 | |
| Integer Score | 1820 | |
| Floating Point Score | 2608 | |
|
AES-XTS
|
4878
8.32 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2061
10.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
2349
111.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1421
4.01 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1670
1.96 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1594
499.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2301
124.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1776
565.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
1428
11.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2052
23.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1617
2.02 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2594
16072.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2671
146.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2147
16.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2810
69.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
4610
226.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5720
77.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
3260
2.62 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2425
21.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1818
58.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1481
57.2 images/sec |