| User | Warder105 |
| Upload Date | Sat, 18 Sep 2021 04:49:24 +0000 |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. X570 AORUS MASTER |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. X570 AORUS MASTER |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5700G |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Maximum Frequency | 4550 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1799 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1538 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3800 | |
| Integer Score | 1287 | |
| Floating Point Score | 1705 | |
|
AES-XTS
|
3800
6.48 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1487
7.52 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1553
73.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1146
3.23 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
978
1.15 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1291
404.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1363
74.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1299
413.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
1281
9.98 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1277
14.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1557
1.95 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1514
9380.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1581
86.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1574
12.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1429
35.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2882
141.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2971
40.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1896
1.52 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1335
12.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1450
46.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1343
51.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 9434 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7430 | |
| Integer Score | 8728 | |
| Floating Point Score | 11298 | |
|
AES-XTS
|
7430
12.7 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
12115
61.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
13990
661.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4746
13.4 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4009
4.71 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
10843
3.40 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
10048
545.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
8506
2.65 MB/sec |
|
|
Clang
|
11022
85.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
8923
103.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
11165
14.0 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
15318
94898.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
11738
645.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
12725
98.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10692
263.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
15732
771.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
21144
288.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
16713
13.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10353
92.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
7278
232.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3345
129.3 images/sec |