| User | redwind |
| Upload Date | Sat, 11 Jan 2020 18:14:11 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Ubuntu 18.04.3 LTS 5.0.0-37-generic x86_64 |
| Model | To Be Filled By O.E.M. To Be Filled By O.E.M. |
| Motherboard | ASRock H270M Pro4 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-6600K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 3.90 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.50 GB |
| Single-Core Score | 1093 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1341 | |
| Integer Score | 1022 | |
| Floating Point Score | 1207 | |
|
AES-XTS
|
1341
2.29 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
973
4.92 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1060
50.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1011
2.85 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1071
1.26 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
994
311.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1041
56.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1050
334.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
992
7.73 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1012
11.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
976
1.22 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1105
6843.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1027
56.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1029
7.92 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1017
25.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1949
95.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2083
28.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1422
1.14 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1042
9.33 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1022
32.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1110
42.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 3650 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4661 | |
| Integer Score | 3438 | |
| Floating Point Score | 3942 | |
|
AES-XTS
|
4661
7.95 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3177
16.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
3852
182.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2504
7.06 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3899
4.58 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3665
1.15 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3489
189.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3241
1.01 MB/sec |
|
|
Clang
|
3816
29.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3548
41.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3402
4.26 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4174
25859.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3530
194.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3844
29.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3665
90.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
5653
277.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7441
101.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5891
4.73 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3741
33.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2369
75.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2304
89.0 images/sec |