| User | darxstar |
| Upload Date | Sat, 11 Jan 2020 14:53:21 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. Z170M-PLUS |
| Power Plan | Prestazioni elevate |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-6600K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Maximum Frequency | 4.40 GHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Skylake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1499 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1018 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 659 | |
| Integer Score | 976 | |
| Floating Point Score | 1168 | |
|
AES-XTS
|
659
1.12 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
852
4.31 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1107
52.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
976
2.75 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1008
1.18 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1027
321.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
776
42.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
940
299.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
1060
8.26 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1093
12.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
646
807.8 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1078
6676.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1078
59.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1084
8.35 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1102
27.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1706
83.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2184
29.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1378
1.11 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1074
9.62 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
979
31.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1135
43.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 3314 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5200 | |
| Integer Score | 3062 | |
| Floating Point Score | 3547 | |
|
AES-XTS
|
5200
8.86 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2829
14.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
3750
177.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2603
7.34 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2922
3.43 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2799
876.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3276
177.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3105
989.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
3097
24.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3326
38.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3017
3.77 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3402
21077.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3363
184.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3404
26.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3430
84.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
5203
255.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6937
94.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4595
3.69 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2879
25.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2417
77.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2401
92.8 images/sec |