| Upload Date | Fri, 17 Sep 2021 10:18:21 +0000 |
| Views | 198 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Single Language (64-bit) |
| Model | HP HP Pavilion Gaming Laptop 15-dk2xxx |
| Motherboard | HP 88E4 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-11370H |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 3.29 GHz |
| Maximum Frequency | 4789 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 532 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1240 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3497 | |
| Integer Score | 1073 | |
| Floating Point Score | 1225 | |
|
AES-XTS
|
3497
5.96 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1004
5.08 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1411
66.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
955
2.69 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
728
854.3 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
1188
372.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1184
64.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1105
351.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
1079
8.41 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1142
13.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
959
1.20 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1209
7490.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1091
60.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1102
8.49 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
741
18.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2156
105.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2290
31.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1647
1.32 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1037
9.29 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
996
31.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1075
41.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 4684 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6992 | |
| Integer Score | 4302 | |
| Floating Point Score | 5128 | |
|
AES-XTS
|
6992
11.9 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4268
21.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
5786
273.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2809
7.92 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4153
4.88 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4274
1.34 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4714
255.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4395
1.37 MB/sec |
|
|
Clang
|
4552
35.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
4347
50.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
5533
6.92 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
6193
38369.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
4392
241.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4688
36.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4728
116.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
7761
380.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9628
131.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
7488
6.01 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4248
38.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2876
91.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2826
109.2 images/sec |