| User | OliJWalker |
| Upload Date | Fri, 17 Sep 2021 02:02:09 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro for Workstations (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B450 I AORUS PRO WIFI |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B450 I AORUS PRO WIFI-CF |
| Power Plan | Ultimate Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 2400G |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Maximum Frequency | 3.78 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Raven Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1062 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 878 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1889 | |
| Integer Score | 758 | |
| Floating Point Score | 968 | |
|
AES-XTS
|
1889
3.22 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
850
4.30 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
894
42.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
787
2.22 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
576
676.7 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
709
222.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
826
44.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
672
214.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
703
5.48 Klines/sec |
|
|
Camera
|
868
10.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
709
887.4 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
951
5889.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1095
60.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
868
6.68 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
837
20.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1712
84.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1666
22.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1220
980.1 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
818
7.33 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
701
22.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
652
25.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 3376 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4957 | |
| Integer Score | 3139 | |
| Floating Point Score | 3626 | |
|
AES-XTS
|
4957
8.45 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3422
17.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4356
206.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2200
6.20 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2867
3.37 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3149
986.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3742
203.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2740
872.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
3212
25.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3033
35.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3437
4.30 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4687
29034.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3055
167.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3419
26.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3912
96.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
5381
264.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7449
101.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5120
4.11 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3457
31.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1977
63.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1543
59.6 images/sec |