| User | Warder105 |
| Upload Date | Fri, 17 Sep 2021 00:24:06 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. X570 AORUS MASTER |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. X570 AORUS MASTER |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5700G |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Maximum Frequency | 4599 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1799 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1535 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3797 | |
| Integer Score | 1276 | |
| Floating Point Score | 1720 | |
|
AES-XTS
|
3797
6.47 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1431
7.24 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1559
73.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1134
3.20 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
978
1.15 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1256
393.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1365
74.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1308
416.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
1272
9.91 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1273
14.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1539
1.93 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1515
9386.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1794
98.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1572
12.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1418
34.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2802
137.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2984
40.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1913
1.54 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1328
11.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1470
47.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1336
51.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 8981 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7446 | |
| Integer Score | 8388 | |
| Floating Point Score | 10522 | |
|
AES-XTS
|
7446
12.7 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
11869
60.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
13699
648.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4742
13.4 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4005
4.70 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
10239
3.21 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
10023
544.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
7779
2.42 MB/sec |
|
|
Clang
|
10779
84.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7734
89.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
11036
13.8 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
15211
94237.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
8471
465.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
12487
96.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10735
264.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
15384
754.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
20008
272.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
14208
11.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9247
82.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
7086
226.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3204
123.8 images/sec |