| User | AndRusha |
| Upload Date | Thu, 16 Sep 2021 21:41:13 +0000 |
| Views | 23 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7C34 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MEG X570 GODLIKE (MS-7C34) |
| Power Plan | 1usmus Ryzen Power Plan |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 5900X |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4946 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 512 KB x 12 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 64.00 GB DDR4 SDRAM 1799 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1608 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4121 | |
| Integer Score | 1333 | |
| Floating Point Score | 1786 | |
|
AES-XTS
|
4121
7.02 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1574
7.96 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1687
79.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1447
4.08 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1280
1.50 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1358
425.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1307
70.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1132
360.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
1321
10.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1019
11.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1500
1.88 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1623
10057.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1913
105.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1659
12.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1528
37.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3109
152.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3140
42.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1871
1.50 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1318
11.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1374
43.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1510
58.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 14561 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 8225 | |
| Integer Score | 14079 | |
| Floating Point Score | 16660 | |
|
AES-XTS
|
8225
14.0 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
21460
108.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
20203
955.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5710
16.1 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
15469
18.2 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
17260
5.41 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
14343
778.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
10441
3.25 MB/sec |
|
|
Clang
|
18433
143.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
11910
138.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
14907
18.7 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
23123
143253.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
17997
989.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
20205
155.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13051
321.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
24720
1.21 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
28528
388.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
25778
20.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15374
137.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
13275
424.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4521
174.7 images/sec |