| Upload Date | Thu, 16 Sep 2021 20:39:13 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 10 |
| Model | Xiaomi Redmi 7A |
| Model ID | Xiaomi Redmi 7A |
| Motherboard | QC_Reference_Phone |
| Governor | schedutil |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM Qualcomm |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.46 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.02 GHz |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 1.81 GB |
| Single-Core Score | 148 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 196 | |
| Integer Score | 157 | |
| Floating Point Score | 120 | |
|
AES-XTS
|
196
342.3 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
221
1.12 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
142
6.73 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
294
830.4 KTE/sec |
|
|
HTML5
|
125
146.9 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
136
42.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
165
8.96 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
157
50.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
177
1.38 Klines/sec |
|
|
Camera
|
82
0.95 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
93
116.2 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
233
1440.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
35
1.91 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
174
1.34 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
149
3.66 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
168
8.23 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
247
3.37 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
167
134.0 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
78
696.8 pixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
132
4.20 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
53
2.04 images/sec |
| Multi-Core Score | 523 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 745 | |
| Integer Score | 543 | |
| Floating Point Score | 443 | |
|
AES-XTS
|
745
1.27 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
724
3.66 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
517
24.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
761
2.15 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
489
574.2 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
510
159.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
611
33.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
566
180.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
584
4.55 Klines/sec |
|
|
Camera
|
286
3.32 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
353
441.5 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
781
4839.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
221
12.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
692
5.33 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
522
12.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
485
23.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
970
13.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
669
537.5 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
299
2.68 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
371
11.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
166
6.42 images/sec |