| User | picknmix |
| Upload Date | Thu, 16 Sep 2021 09:36:20 +0000 |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | HP HP ProBook 635 Aero G7 Notebook PC |
| Motherboard | HP 8830 |
| Power Plan | HP Optimized (Modern Standby) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 4500U |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Base Frequency | 2.38 GHz |
| Maximum Frequency | 3992 MHz |
| Package | Socket FP5 |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.33 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1087 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2073 | |
| Integer Score | 959 | |
| Floating Point Score | 1199 | |
|
AES-XTS
|
2073
3.53 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
913
4.62 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1217
57.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
752
2.12 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
906
1.06 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
861
269.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
991
53.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
940
299.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
966
7.52 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1169
13.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
859
1.07 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1166
7221.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1399
76.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1220
9.39 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1083
26.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1809
88.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2163
29.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1499
1.20 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
958
8.58 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
776
24.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
913
35.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 4541 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3822 | |
| Integer Score | 4284 | |
| Floating Point Score | 5219 | |
|
AES-XTS
|
3822
6.51 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4138
20.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
6636
313.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2033
5.73 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4866
5.71 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4636
1.45 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4714
255.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3043
969.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
4977
38.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5406
62.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4236
5.30 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
6188
38338.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5681
312.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6903
53.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4877
120.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
7446
365.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10295
140.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
8588
6.90 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4850
43.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2683
85.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1823
70.4 images/sec |