| User | mr_daemon |
| Upload Date | Sat, 11 Jan 2020 04:15:14 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows10 Entreprise (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME X570-PRO |
| Power Plan | Performances leves |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 3800X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 4.20 GHz |
| Maximum Frequency | 4.19 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1487 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1191 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2207 | |
| Integer Score | 1038 | |
| Floating Point Score | 1354 | |
|
AES-XTS
|
2207
3.76 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1020
5.16 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1277
60.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
873
2.46 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
948
1.11 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
913
286.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1047
56.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1019
324.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
1065
8.30 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1255
14.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1284
1.61 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1226
7596.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1483
81.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1278
9.84 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1064
26.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2152
105.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2140
29.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1566
1.26 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1012
9.07 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1140
36.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1058
40.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 7524 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4188 | |
| Integer Score | 7124 | |
| Floating Point Score | 8946 | |
|
AES-XTS
|
4188
7.14 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
9116
46.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
11834
559.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3261
9.20 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7209
8.46 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
7829
2.45 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7801
423.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4478
1.39 MB/sec |
|
|
Clang
|
9040
70.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7538
87.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
8590
10.7 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
13680
84751.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
9473
520.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
11206
86.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7268
179.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
13238
649.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
15481
211.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
14635
11.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8482
76.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5431
173.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2344
90.6 images/sec |