| User | maloxplay |
| Upload Date | Wed, 15 Sep 2021 15:47:52 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 30A6S25M00 |
| Motherboard | LENOVO To be filled by O.E.M. |
| Power Plan | Bilanciato |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5-2678 v3 |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Base Frequency | 2.49 GHz |
| Maximum Frequency | 3292 MHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Haswell-E/EP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 256 KB x 12 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1064 MHz |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 804 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 990 | |
| Integer Score | 773 | |
| Floating Point Score | 839 | |
|
AES-XTS
|
990
1.69 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
871
4.40 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
851
40.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
793
2.24 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
729
855.9 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
741
232.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
756
41.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
772
246.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
740
5.77 Klines/sec |
|
|
Camera
|
717
8.31 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
731
914.5 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
809
5010.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
648
35.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
735
5.66 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
791
19.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1399
68.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1381
18.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
928
745.0 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
683
6.12 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
856
27.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
622
24.1 images/sec |
| Multi-Core Score | 8564 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 9678 | |
| Integer Score | 8277 | |
| Floating Point Score | 8999 | |
|
AES-XTS
|
9678
16.5 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
10873
55.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
10614
502.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5737
16.2 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7262
8.53 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
8558
2.68 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
8843
479.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
7443
2.32 MB/sec |
|
|
Clang
|
9257
72.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7274
84.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
7042
8.81 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
11383
70520.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
8111
445.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
8952
68.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9426
232.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
13984
686.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
16389
223.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
9878
7.93 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7822
70.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
7239
231.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4458
172.3 images/sec |