| User | kuuvalo |
| Upload Date | Fri, 10 Jan 2020 23:45:59 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK Computer INC. SABERTOOTH P67 |
| Power Plan | Tasapainotettu |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-2500K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| Maximum Frequency | 5.90 GHz |
| Package | Socket 1155 LGA |
| Codename | Sandy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR3 SDRAM 933 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 677 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 711 | |
| Integer Score | 652 | |
| Floating Point Score | 725 | |
|
AES-XTS
|
711
1.21 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
777
3.93 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
719
34.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
673
1.90 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
606
711.3 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
596
186.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
652
35.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
627
199.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
626
4.87 Klines/sec |
|
|
Camera
|
611
7.09 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
709
886.6 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
679
4204.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
644
35.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
672
5.18 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
696
17.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1134
55.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1202
16.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
765
614.1 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
478
4.28 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
756
24.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
530
20.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 2391 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2682 | |
| Integer Score | 2299 | |
| Floating Point Score | 2543 | |
|
AES-XTS
|
2682
4.57 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2683
13.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
2751
130.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1865
5.26 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2313
2.72 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2255
706.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2377
129.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1958
623.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
2375
18.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2260
26.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2532
3.17 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2645
16384.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2673
146.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2612
20.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2542
62.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3717
182.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4525
61.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
3217
2.58 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1824
16.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1775
56.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1380
53.3 images/sec |