| User | kuuvalo |
| Upload Date | Fri, 10 Jan 2020 22:36:53 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK Computer INC. SABERTOOTH P67 |
| Power Plan | Tasapainotettu |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-2500K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| Maximum Frequency | 5.90 GHz |
| Package | Socket 1155 LGA |
| Codename | Sandy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR3 SDRAM 933 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 680 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 722 | |
| Integer Score | 655 | |
| Floating Point Score | 727 | |
|
AES-XTS
|
722
1.23 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
793
4.01 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
723
34.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
687
1.94 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
606
711.5 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
594
186.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
655
35.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
621
197.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
629
4.90 Klines/sec |
|
|
Camera
|
615
7.13 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
714
893.5 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
679
4209.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
646
35.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
672
5.17 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
697
17.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1161
57.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1203
16.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
765
614.7 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
476
4.27 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
758
24.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
528
20.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 2390 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2714 | |
| Integer Score | 2295 | |
| Floating Point Score | 2541 | |
|
AES-XTS
|
2714
4.63 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2695
13.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
2782
131.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1875
5.29 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2302
2.70 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2236
700.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2363
128.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1963
625.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
2383
18.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2212
25.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2518
3.15 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2661
16483.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2653
145.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2626
20.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2594
63.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3679
180.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4527
61.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
3218
2.58 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1815
16.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1772
56.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1365
52.7 images/sec |