| User | MADSDemid |
| Upload Date | Fri, 10 Jan 2020 20:47:30 +0000 |
| Views | 18 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 10 2016 (64-bit) |
| Model | SAMSUNG ELECTRONICS CO., LTD. 300E4C/300E5C/300E7C |
| Motherboard | SAMSUNG ELECTRONICS CO., LTD. NP300E5X-A07RU |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i3-3110M |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Base Frequency | 2.39 GHz |
| Maximum Frequency | 2.39 GHz |
| Package | Socket 988B rPGA |
| Codename | Ivy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 12.00 GB DDR3 SDRAM 798 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 390 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 45 | |
| Integer Score | 400 | |
| Floating Point Score | 427 | |
|
AES-XTS
|
45
78.8 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
442
2.23 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
466
22.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
425
1.20 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
355
416.5 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
364
114.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
403
21.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
397
126.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
374
2.91 Klines/sec |
|
|
Camera
|
390
4.52 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
361
451.8 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
434
2685.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
343
18.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
408
3.14 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
429
10.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
713
35.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
749
10.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
474
380.4 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
294
2.63 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
405
12.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
306
11.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 823 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 94 | |
| Integer Score | 847 | |
| Floating Point Score | 892 | |
|
AES-XTS
|
94
163.9 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
1091
5.52 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1017
48.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
769
2.17 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
707
830.3 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
805
252.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
912
49.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
869
276.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
771
6.01 Klines/sec |
|
|
Camera
|
756
8.76 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
817
1.02 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1040
6442.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
632
34.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
838
6.45 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
967
23.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1408
69.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1592
21.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1108
889.7 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
647
5.79 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
859
27.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
473
18.3 images/sec |