| User | lionheart434 |
| Upload Date | Wed, 15 Sep 2021 00:27:14 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Enterprise (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Precision 7750 |
| Motherboard | Dell Inc. 08W32M |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon W-10885M |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 2.39 GHz |
| Maximum Frequency | 5088 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 256 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 64.00 GB DDR4 SDRAM 1463 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1311 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1672 | |
| Integer Score | 1234 | |
| Floating Point Score | 1417 | |
|
AES-XTS
|
1672
2.85 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1282
6.48 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1419
67.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1198
3.38 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1155
1.36 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1192
373.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1246
67.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1234
393.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
1233
9.60 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1166
13.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1244
1.56 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1278
7916.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1136
62.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1207
9.29 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1194
29.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2258
110.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2426
33.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1566
1.26 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1149
10.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1387
44.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1299
50.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 8345 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5828 | |
| Integer Score | 8384 | |
| Floating Point Score | 8679 | |
|
AES-XTS
|
5828
9.93 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
10111
51.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
11523
545.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4188
11.8 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
8231
9.66 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
9440
2.96 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
9379
509.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
7604
2.37 MB/sec |
|
|
Clang
|
9707
75.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7794
90.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
9269
11.6 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
10757
66644.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
8261
454.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
9302
71.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8509
209.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
12351
605.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
16833
229.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
13061
10.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8128
72.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4987
159.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2932
113.3 images/sec |