| User | lionheart434 |
| Upload Date | Wed, 15 Sep 2021 00:24:09 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Enterprise (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Precision 7750 |
| Motherboard | Dell Inc. 08W32M |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon W-10885M |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 2.39 GHz |
| Maximum Frequency | 5088 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 256 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 64.00 GB DDR4 SDRAM 1463 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1300 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1617 | |
| Integer Score | 1224 | |
| Floating Point Score | 1413 | |
|
AES-XTS
|
1617
2.76 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1237
6.25 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1419
67.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1203
3.39 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1132
1.33 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1171
367.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1232
66.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1251
398.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
1225
9.55 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1166
13.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1232
1.54 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1283
7949.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1131
62.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1202
9.25 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1190
29.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2261
110.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2408
32.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1567
1.26 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1138
10.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1377
44.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1307
50.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 8248 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6158 | |
| Integer Score | 8192 | |
| Floating Point Score | 8716 | |
|
AES-XTS
|
6158
10.5 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
10058
50.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
10460
494.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4116
11.6 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
8255
9.69 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
9395
2.94 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
8903
483.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
7428
2.31 MB/sec |
|
|
Clang
|
9538
74.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7844
90.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
8905
11.1 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
12149
75265.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
8149
447.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
9509
73.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8528
210.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
12121
594.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
17017
231.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
12852
10.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8154
73.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4906
156.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2910
112.4 images/sec |