| User | lionheart434 |
| Upload Date | Wed, 15 Sep 2021 00:20:04 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Enterprise (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Precision 7750 |
| Motherboard | Dell Inc. 08W32M |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon W-10885M |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 2.39 GHz |
| Maximum Frequency | 5088 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 256 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 64.00 GB DDR4 SDRAM 1463 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1025 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1569 | |
| Integer Score | 969 | |
| Floating Point Score | 1055 | |
|
AES-XTS
|
1569
2.67 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
797
4.03 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1236
58.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
919
2.59 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
915
1.07 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1028
322.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1005
54.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1002
319.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
1022
7.97 Klines/sec |
|
|
Camera
|
860
9.97 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
790
988.0 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1087
6731.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
987
54.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
949
7.31 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1047
25.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1603
78.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2048
27.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1324
1.06 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
982
8.80 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
723
23.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
691
26.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 7171 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4469 | |
| Integer Score | 6964 | |
| Floating Point Score | 8071 | |
|
AES-XTS
|
4469
7.62 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
8388
42.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
8446
399.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3560
10.0 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6703
7.87 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
7495
2.35 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7943
431.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6894
2.15 MB/sec |
|
|
Clang
|
8224
64.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6749
78.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
7298
9.13 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
10441
64685.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
7747
425.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
8833
68.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7960
196.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
11921
584.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
15515
211.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
12410
9.97 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7786
69.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4835
154.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2639
102.0 images/sec |