| User | lionheart434 |
| Upload Date | Wed, 15 Sep 2021 00:15:21 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Enterprise (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Precision 7750 |
| Motherboard | Dell Inc. 08W32M |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon W-10885M |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 2.39 GHz |
| Maximum Frequency | 5088 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 256 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 64.00 GB DDR4 SDRAM 1463 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1256 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1597 | |
| Integer Score | 1191 | |
| Floating Point Score | 1341 | |
|
AES-XTS
|
1597
2.72 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1260
6.37 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1351
63.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1166
3.29 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1085
1.27 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1122
351.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1205
65.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1244
396.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
1190
9.27 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1120
13.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1219
1.53 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1213
7516.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1011
55.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1138
8.76 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1108
27.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1994
97.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2344
31.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1547
1.24 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1130
10.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1315
42.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1246
48.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 8041 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6151 | |
| Integer Score | 7936 | |
| Floating Point Score | 8583 | |
|
AES-XTS
|
6151
10.5 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
9993
50.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
11434
540.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3903
11.0 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7693
9.03 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
8924
2.80 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
8770
475.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
7195
2.24 MB/sec |
|
|
Clang
|
8804
68.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7341
85.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
9218
11.5 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
11384
70529.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
8249
453.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
8946
68.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8319
205.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
11967
587.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
16306
222.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
12722
10.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7849
70.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5015
160.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2959
114.3 images/sec |