| User | lionheart434 |
| Upload Date | Tue, 14 Sep 2021 22:53:16 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Enterprise (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Precision 7750 |
| Motherboard | Dell Inc. 08W32M |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon W-10885M |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 2.39 GHz |
| Maximum Frequency | 5088 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 256 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 64.00 GB DDR4 SDRAM 1463 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1184 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1532 | |
| Integer Score | 1120 | |
| Floating Point Score | 1265 | |
|
AES-XTS
|
1532
2.61 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1135
5.74 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1349
63.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1056
2.98 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1100
1.29 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
993
311.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1131
61.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1198
381.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
1105
8.61 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1048
12.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1093
1.37 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1202
7448.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1027
56.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1095
8.43 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1080
26.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1940
95.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2202
30.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1470
1.18 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1046
9.37 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1097
35.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1152
44.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 7681 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5649 | |
| Integer Score | 7569 | |
| Floating Point Score | 8262 | |
|
AES-XTS
|
5649
9.63 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
9036
45.7 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
10674
505.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4054
11.4 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7181
8.43 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
7964
2.50 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
8439
458.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6613
2.06 MB/sec |
|
|
Clang
|
8805
68.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7416
86.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
7073
8.85 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
11363
70396.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
7907
434.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
8348
64.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7990
196.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
11801
578.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
16744
228.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
13047
10.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8013
71.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4877
155.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2867
110.8 images/sec |