| User | mikidrums |
| Upload Date | Tue, 14 Sep 2021 10:55:07 +0000 |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 11.6 (Build 20G165) |
| Model | iMac (27-inch Retina Mid 2020) |
| Model ID | iMac20,1 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-CFF7D910A743CAAF iMac20,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10700K |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 256 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 1333 MHz |
| Single-Core Score | 1276 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1267 | |
| Integer Score | 1263 | |
| Floating Point Score | 1307 | |
|
AES-XTS
|
1267
2.16 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1379
6.97 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1308
61.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1249
3.52 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1177
1.38 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1216
380.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1300
70.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1253
399.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1211
9.44 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1283
14.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1248
1.56 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1488
9220.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
373
20.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
783
6.03 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1265
31.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2582
126.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2454
33.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1750
1.41 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1260
11.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1467
46.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1349
52.1 images/sec |
| Multi-Core Score | 8420 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5256 | |
| Integer Score | 8229 | |
| Floating Point Score | 9361 | |
|
AES-XTS
|
5256
8.96 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
10563
53.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
11081
524.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3705
10.4 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
8807
10.3 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
9716
3.04 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7960
432.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6704
2.09 MB/sec |
|
|
Clang
|
10447
81.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
8366
97.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
10002
12.5 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
15769
97693.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
9461
520.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
11787
90.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8509
209.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
12054
591.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
16445
224.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
15236
12.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9518
85.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4489
143.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2505
96.8 images/sec |