| User | sdgros01 |
| Upload Date | Fri, 10 Jan 2020 13:44:45 +0000 |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Apple Inc. MacBookPro13,2 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-66E35819EE2D0D05 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-6267U |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Base Frequency | 2.89 GHz |
| Maximum Frequency | 3.29 GHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Skylake-U/Y |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 7.87 GB DDR3 SDRAM 1064 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 531 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 761 | |
| Integer Score | 485 | |
| Floating Point Score | 592 | |
|
AES-XTS
|
761
1.30 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
539
2.73 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
626
29.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
562
1.58 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
422
495.0 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
394
123.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
512
27.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
420
133.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
477
3.71 Klines/sec |
|
|
Camera
|
463
5.36 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
483
604.4 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
559
3462.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
527
28.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
505
3.89 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
521
12.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
943
46.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1013
13.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
591
474.6 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
468
4.19 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
527
16.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
596
23.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 1194 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1696 | |
| Integer Score | 1101 | |
| Floating Point Score | 1313 | |
|
AES-XTS
|
1696
2.89 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1270
6.42 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1410
66.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1219
3.44 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
891
1.05 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
912
285.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1172
63.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1054
335.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
1100
8.57 Klines/sec |
|
|
Camera
|
984
11.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1159
1.45 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1325
8211.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1015
55.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1077
8.29 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1225
30.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1939
95.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2280
31.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1509
1.21 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1052
9.42 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1135
36.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1223
47.3 images/sec |