| User | SeungtaeHyun |
| Upload Date | Fri, 10 Jan 2020 06:33:54 +0000 |
| Views | 17 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Generic |
| Motherboard | ASRock B360M Pro4 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-9400F |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Base Frequency | 2.89 GHz |
| Maximum Frequency | 4.09 GHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 3 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 3 |
| L2 Cache | 256 KB x 3 |
| L3 Cache | 9.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1330 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1068 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1483 | |
| Integer Score | 1008 | |
| Floating Point Score | 1130 | |
|
AES-XTS
|
1483
2.53 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
890
4.50 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1189
56.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
941
2.65 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
975
1.14 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
975
305.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1015
55.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1053
335.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
1040
8.11 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1017
11.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
961
1.20 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1047
6484.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1034
56.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1013
7.80 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
961
23.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1584
77.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1926
26.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1094
878.5 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
942
8.44 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1066
34.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1135
43.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 4473 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4916 | |
| Integer Score | 4217 | |
| Floating Point Score | 4955 | |
|
AES-XTS
|
4916
8.38 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4359
22.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
5747
271.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2793
7.88 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4815
5.65 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3575
1.12 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5085
275.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3608
1.12 MB/sec |
|
|
Clang
|
4328
33.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
4410
51.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4451
5.57 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4521
28009.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5233
287.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4555
35.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4994
123.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
7159
351.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10068
137.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
6954
5.58 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5045
45.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3004
96.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2432
94.0 images/sec |