| Upload Date | Sun, 12 Sep 2021 10:17:55 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. VivoBook_ASUSLaptop X421EQ_S433EQ |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. X421EQ |
| Power Plan | ASUS Recommended |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-1135G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.40 GHz |
| Maximum Frequency | 4191 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 7.69 GB DDR4 SDRAM 798 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1381 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3521 | |
| Integer Score | 1210 | |
| Floating Point Score | 1394 | |
|
AES-XTS
|
3521
6.00 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1092
5.52 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1347
63.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1021
2.88 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1217
1.43 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1190
372.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1305
70.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1284
409.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
1230
9.58 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1244
14.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1240
1.55 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1328
8230.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1167
64.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1327
10.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1110
27.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2167
106.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2392
32.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1711
1.37 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1154
10.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1130
36.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1177
45.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 4030 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4842 | |
| Integer Score | 3746 | |
| Floating Point Score | 4509 | |
|
AES-XTS
|
4842
8.25 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2954
14.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
5321
251.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2480
6.99 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3465
4.07 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3937
1.23 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4422
240.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3676
1.14 MB/sec |
|
|
Clang
|
4389
34.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3832
44.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4583
5.73 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5661
35074.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3434
188.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4377
33.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4407
108.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
6863
336.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8559
116.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
6341
5.09 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3959
35.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2721
87.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2273
87.8 images/sec |