| User | mdcoutinho |
| Upload Date | Sat, 11 Sep 2021 14:33:41 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | LENOVO 20UE0017BR |
| Motherboard | LENOVO 20UE0017BR |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 PRO 4750U |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 1.70 GHz |
| Maximum Frequency | 1395 MHz |
| Package | Socket FP5 |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.23 GB DDR4 SDRAM 1589 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1082 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2134 | |
| Integer Score | 955 | |
| Floating Point Score | 1181 | |
|
AES-XTS
|
2134
3.64 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
806
4.07 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1157
54.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
799
2.25 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
918
1.08 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
877
274.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
993
53.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
973
310.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
962
7.49 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1187
13.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
711
889.7 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1182
7324.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1379
75.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1248
9.61 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1085
26.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1718
84.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2210
30.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1454
1.17 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
975
8.74 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
777
24.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
953
36.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 6048 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4344 | |
| Integer Score | 5975 | |
| Floating Point Score | 6489 | |
|
AES-XTS
|
4344
7.41 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
6835
34.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
9230
436.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2402
6.77 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7583
8.90 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
7659
2.40 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6351
344.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3691
1.15 MB/sec |
|
|
Clang
|
7693
59.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6120
70.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4809
6.02 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
11172
69217.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
6693
367.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
8695
66.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6397
157.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
8817
432.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
13316
181.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
10883
8.74 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6867
61.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3040
97.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1610
62.2 images/sec |