| User | Gurman |
| Upload Date | Sat, 11 Sep 2021 11:04:56 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7C52 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. A320M-A PRO MAX (MS-7C52) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 2600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Maximum Frequency | 3831 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Pinnacle Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1365 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 990 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1939 | |
| Integer Score | 869 | |
| Floating Point Score | 1093 | |
|
AES-XTS
|
1939
3.31 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1035
5.23 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1038
49.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
855
2.41 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
737
865.1 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
741
232.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
868
47.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
765
243.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
824
6.42 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1028
11.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
897
1.12 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
949
5881.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1307
71.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
969
7.46 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
946
23.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1911
93.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1728
23.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1255
1.01 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
857
7.68 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
989
31.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
742
28.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 5559 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6125 | |
| Integer Score | 5225 | |
| Floating Point Score | 6187 | |
|
AES-XTS
|
6125
10.4 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
6116
30.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
7553
357.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3086
8.70 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
5497
6.45 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
5110
1.60 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5687
308.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3684
1.15 MB/sec |
|
|
Clang
|
6328
49.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5464
63.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
6729
8.42 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
8174
50641.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5856
321.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6245
48.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5788
142.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9849
483.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11271
153.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
8990
7.22 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5334
47.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3370
107.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2434
94.0 images/sec |