| User | Gurman |
| Upload Date | Sat, 11 Sep 2021 10:27:17 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7C52 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. A320M-A PRO MAX (MS-7C52) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 2600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Maximum Frequency | 3658 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Pinnacle Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1365 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1000 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2006 | |
| Integer Score | 880 | |
| Floating Point Score | 1093 | |
|
AES-XTS
|
2006
3.42 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1023
5.17 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1055
49.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
900
2.54 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
745
874.3 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
715
224.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
903
49.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
783
249.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
836
6.51 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1037
12.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1062
1.33 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1001
6202.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1281
70.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
980
7.54 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
815
20.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1913
93.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1687
23.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1239
995.0 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
852
7.64 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
975
31.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
739
28.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 5607 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6013 | |
| Integer Score | 5317 | |
| Floating Point Score | 6167 | |
|
AES-XTS
|
6013
10.3 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
6225
31.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
7540
356.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3107
8.76 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
5645
6.63 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
5688
1.78 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5663
307.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3791
1.18 MB/sec |
|
|
Clang
|
6274
48.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5387
62.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
6642
8.31 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
8142
50445.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5919
325.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6138
47.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5768
142.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9818
481.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11377
155.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
8979
7.21 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5329
47.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3368
107.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2407
93.0 images/sec |