| User | mdcoutinho |
| Upload Date | Sat, 11 Sep 2021 03:06:45 +0000 |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | LENOVO 20UE0017BR |
| Motherboard | LENOVO 20UE0017BR |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 PRO 4750U |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 1.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4109 MHz |
| Package | Socket FP5 |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.23 GB DDR4 SDRAM 1580 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1066 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2120 | |
| Integer Score | 933 | |
| Floating Point Score | 1178 | |
|
AES-XTS
|
2120
3.61 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
824
4.17 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1221
57.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
783
2.21 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
922
1.08 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
842
263.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
984
53.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
890
283.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
932
7.26 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1076
12.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
801
1.00 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1148
7112.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1390
76.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1219
9.38 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1064
26.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1685
82.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2147
29.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1465
1.18 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
953
8.54 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
762
24.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
950
36.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 6027 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4169 | |
| Integer Score | 5938 | |
| Floating Point Score | 6528 | |
|
AES-XTS
|
4169
7.11 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
6673
33.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
9699
458.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2417
6.82 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6504
7.64 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
7739
2.42 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6744
366.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3591
1.12 MB/sec |
|
|
Clang
|
7459
58.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6452
74.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
5101
6.38 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
9965
61735.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
6664
366.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
9040
69.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6460
159.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9400
461.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
13170
179.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
11176
8.98 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6630
59.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3060
97.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1653
63.9 images/sec |