| User | mdcoutinho |
| Upload Date | Sat, 11 Sep 2021 02:32:37 +0000 |
| Views | 17 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | LENOVO 20UE0017BR |
| Motherboard | LENOVO 20UE0017BR |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 PRO 4750U |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 1.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4147 MHz |
| Package | Socket FP5 |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.23 GB DDR4 SDRAM 1582 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1090 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2131 | |
| Integer Score | 963 | |
| Floating Point Score | 1190 | |
|
AES-XTS
|
2131
3.63 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
807
4.08 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1241
58.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
764
2.15 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
923
1.08 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
858
269.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1021
55.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
969
308.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
990
7.71 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1204
14.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
830
1.04 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1188
7362.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1411
77.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1255
9.66 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1111
27.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1678
82.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2227
30.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1484
1.19 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
986
8.83 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
680
21.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
940
36.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 5941 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3694 | |
| Integer Score | 5839 | |
| Floating Point Score | 6537 | |
|
AES-XTS
|
3694
6.30 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
6558
33.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
9050
428.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2382
6.72 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7453
8.75 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
7326
2.30 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6378
346.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3498
1.09 MB/sec |
|
|
Clang
|
7664
59.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5976
69.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
5004
6.26 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
11152
69091.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
7398
406.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
9276
71.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6430
158.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
8565
420.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12480
170.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
11520
9.25 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6394
57.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3031
96.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1586
61.3 images/sec |