| User | yijc |
| Upload Date | Wed, 11 Aug 2021 08:14:29 +0000 |
| Views | 18 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 20VLS16V00 |
| Motherboard | LENOVO 20VLS16V00 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-1135G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.39 GHz |
| Maximum Frequency | 4189 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 7.68 GB DDR4 SDRAM 532 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1409 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3825 | |
| Integer Score | 1217 | |
| Floating Point Score | 1422 | |
|
AES-XTS
|
3825
6.52 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1156
5.84 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1354
64.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1048
2.95 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1221
1.43 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1184
371.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1277
69.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1279
407.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
1240
9.67 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1222
14.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1379
1.73 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1329
8236.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1180
64.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1323
10.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1100
27.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2205
108.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2419
33.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1709
1.37 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1143
10.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1222
39.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1203
46.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 4259 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5372 | |
| Integer Score | 4043 | |
| Floating Point Score | 4543 | |
|
AES-XTS
|
5372
9.16 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4824
24.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
5617
265.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2500
7.05 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3481
4.09 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4091
1.28 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4513
244.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3778
1.18 MB/sec |
|
|
Clang
|
4538
35.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3868
44.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
5191
6.50 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5694
35278.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3585
197.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4466
34.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4266
105.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
6776
332.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8370
114.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
6363
5.11 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3750
33.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2720
87.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2290
88.5 images/sec |