| User | Avinash777 |
| Upload Date | Wed, 11 Aug 2021 05:28:29 +0000 |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Single Language (64-bit) |
| Model | HP HP ENVY x360 Convertible 13-ay0xxx |
| Motherboard | HP 876E |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 4500U |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Base Frequency | 2.38 GHz |
| Maximum Frequency | 1.70 GHz |
| Package | Socket FP5 |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 7.39 GB DDR4 SDRAM 1597 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1073 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2044 | |
| Integer Score | 942 | |
| Floating Point Score | 1196 | |
|
AES-XTS
|
2044
3.48 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
873
4.41 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1211
57.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
755
2.13 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
851
999.5 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
857
268.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
979
53.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
926
295.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
968
7.54 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1142
13.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
900
1.13 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1148
7114.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1391
76.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1218
9.38 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1057
26.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1876
92.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2143
29.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1465
1.18 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
946
8.47 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
773
24.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
899
34.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 4470 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3958 | |
| Integer Score | 4196 | |
| Floating Point Score | 5148 | |
|
AES-XTS
|
3958
6.75 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4212
21.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
6290
297.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2110
5.95 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4521
5.31 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4550
1.43 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4573
248.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3099
987.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
4903
38.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5043
58.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4258
5.33 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
6122
37930.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5494
302.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6494
50.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4765
117.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
7647
375.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10064
137.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
8397
6.74 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4635
41.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2697
86.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1880
72.6 images/sec |