| User | PJas |
| Upload Date | Thu, 02 Jan 2020 10:11:23 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 10.15.2 (Build 19C57) |
| Model | iMac (27-inch Retina Early 2019) |
| Model ID | iMac19,1 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-AA95B1DDAB278B95 iMac19,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-9900K |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 256 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 40.00 GB DDR4 1333 MHz |
| Single-Core Score | 1256 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1273 | |
| Integer Score | 1248 | |
| Floating Point Score | 1272 | |
|
AES-XTS
|
1273
2.17 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1357
6.86 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1241
58.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1231
3.47 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1163
1.37 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1224
383.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1283
69.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1270
404.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
1202
9.37 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1270
14.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1258
1.57 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1538
9529.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
376
20.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
781
6.01 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1251
30.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2466
121.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2393
32.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1384
1.11 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1173
10.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1427
45.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1450
56.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 8022 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5942 | |
| Integer Score | 7787 | |
| Floating Point Score | 8879 | |
|
AES-XTS
|
5942
10.1 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
10283
52.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
9687
458.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4346
12.3 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7393
8.68 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
8187
2.57 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7648
415.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6980
2.17 MB/sec |
|
|
Clang
|
9216
71.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
8168
94.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
9053
11.3 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
13571
84079.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
8620
473.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
10613
81.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8888
219.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
12053
591.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
16142
220.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
13668
11.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8018
71.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4286
137.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2962
114.5 images/sec |