| User | Mortendahl |
| Upload Date | Tue, 10 Aug 2021 15:47:25 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Generic |
| Motherboard | ASRock X570M Pro4 |
| Power Plan | Hj ydeevne |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 3700X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Maximum Frequency | 4293 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1796 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1267 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2250 | |
| Integer Score | 1113 | |
| Floating Point Score | 1436 | |
|
AES-XTS
|
2250
3.83 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1277
6.46 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1291
61.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1108
3.12 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
934
1.10 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
937
293.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1098
59.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1083
345.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
1105
8.61 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1247
14.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1402
1.75 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1227
7604.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1488
81.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1302
10.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1151
28.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2368
116.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2353
32.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1588
1.28 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1025
9.18 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1300
41.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1188
45.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 8961 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6480 | |
| Integer Score | 8685 | |
| Floating Point Score | 9974 | |
|
AES-XTS
|
6480
11.0 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
11127
56.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
12298
581.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4761
13.4 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
8457
9.93 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
9927
3.11 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
9208
499.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6120
1.90 MB/sec |
|
|
Clang
|
10652
83.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
8565
99.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
9668
12.1 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
13566
84044.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
9443
519.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
10844
83.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9316
229.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
15560
763.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
17739
241.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
14531
11.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8605
77.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6412
205.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3509
135.6 images/sec |