| Upload Date | Sun, 08 Aug 2021 22:47:09 +0000 |
| Views | 22 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | MouseComputer ILeDXi-M046 |
| Motherboard | MouseComputer B460M |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-10400 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.90 GHz |
| Maximum Frequency | 4300 MHz |
| Package | Socket 1200 LGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1333 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1092 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1415 | |
| Integer Score | 1017 | |
| Floating Point Score | 1200 | |
|
AES-XTS
|
1415
2.41 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1003
5.07 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1209
57.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
927
2.61 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
939
1.10 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
990
310.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1051
57.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1052
335.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
1024
7.98 Klines/sec |
|
|
Camera
|
985
11.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
998
1.25 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1106
6853.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1018
56.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1005
7.74 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1011
24.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1857
91.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2062
28.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1350
1.08 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
967
8.66 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1140
36.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1146
44.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 6033 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5120 | |
| Integer Score | 5915 | |
| Floating Point Score | 6440 | |
|
AES-XTS
|
5120
8.73 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
6842
34.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
8235
389.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3235
9.12 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
5651
6.64 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6509
2.04 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6709
364.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5057
1.57 MB/sec |
|
|
Clang
|
6934
54.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5618
65.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
6797
8.50 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
8667
53698.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5835
320.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6493
50.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6300
155.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
8961
439.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12241
166.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
9564
7.68 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6026
54.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3661
117.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2427
93.8 images/sec |