| User | supernuova |
| Upload Date | Sun, 08 Aug 2021 17:38:24 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Generic |
| Motherboard | ASRock Z390 Taichi Ultimate |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-9900K |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Maximum Frequency | 5000 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 256 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1600 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1313 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1735 | |
| Integer Score | 1229 | |
| Floating Point Score | 1425 | |
|
AES-XTS
|
1735
2.96 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1238
6.26 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1438
68.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1171
3.30 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1146
1.35 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1151
360.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1250
67.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1264
402.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
1220
9.50 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1203
13.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1220
1.53 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1290
7994.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1175
64.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1165
8.97 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1207
29.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2241
109.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2464
33.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1568
1.26 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1174
10.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1320
42.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1406
54.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 8615 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6630 | |
| Integer Score | 8521 | |
| Floating Point Score | 9150 | |
|
AES-XTS
|
6630
11.3 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
10176
51.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
11966
566.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4425
12.5 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7643
8.97 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
9731
3.05 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
9525
516.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
7551
2.35 MB/sec |
|
|
Clang
|
9972
77.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
8241
95.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
8962
11.2 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
11729
72668.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
8993
494.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
8754
67.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9341
230.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
12682
622.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
19166
261.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
13381
10.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9395
84.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4884
156.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3263
126.1 images/sec |