| User | Avinash777 |
| Upload Date | Sun, 08 Aug 2021 09:40:48 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Single Language (64-bit) |
| Model | HP HP ENVY x360 Convertible 13-ay0xxx |
| Motherboard | HP 876E |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 4500U |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Base Frequency | 2.38 GHz |
| Maximum Frequency | 1.40 GHz |
| Package | Socket FP5 |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 7.39 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1074 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2081 | |
| Integer Score | 943 | |
| Floating Point Score | 1190 | |
|
AES-XTS
|
2081
3.55 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
914
4.62 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1219
57.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
767
2.16 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
756
887.8 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
865
270.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
985
53.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
943
300.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
984
7.67 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1151
13.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
913
1.14 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1144
7089.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1378
75.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1227
9.44 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1062
26.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1761
86.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2171
29.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1440
1.16 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
950
8.51 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
778
24.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
890
34.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 4426 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4042 | |
| Integer Score | 4164 | |
| Floating Point Score | 5056 | |
|
AES-XTS
|
4042
6.89 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4220
21.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
6238
295.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2118
5.97 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4447
5.22 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4244
1.33 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4619
250.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3080
981.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
4898
38.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5135
59.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4025
5.04 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
6001
37178.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5182
284.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6208
47.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4871
120.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
7596
372.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10095
137.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
8305
6.67 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4691
42.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2674
85.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1824
70.5 images/sec |